Proteesimine

Smiling grandson taking selfie of himself and his happy grandpar

Üksikud kroonid

Kui hammas on tõsiselt kahjustatud ja seda ei saa täidisega säilitada, tuleb see sulgeda krooniga. Kroonid koosnevad metallkarkassist ja on kaetud hambavärvi keraamikaga või valmistatud täielikult keraamikast. Esteetilises valdkonnas kasutatakse peamiselt keraamilisi kroone.

Grandchildren having fun at home while playing with their grandparents

Sillad

Sild on puuduva hamba või hammaste asendamiseks mõeldud suust mitte eemaldatav konstruktsioon. Puuduva hamba kõrval olevad hambad lihvitatakse ja kaetakse kroonidega, mille külge kinnitub puuduolev tehishammas. Silla paigaldamise alternatiiv on implantaadi asetamine.

Grandparents taking a selfie with their smartphone

Eemaldatavad proteesid.

Täielikud või osalised proteesid on kunsthambad, mis asendavad kaotatud hambaid. Täishambaproteesid on kasutatavad lõualuude jaoks, osalised proteesid hammustuse defektide korral jäävhammastega. Hambaproteesid koosnevad igemevärvi plastist alusest, kuhu sisestatakse plastikust või keraamikast valmistatud kunsthambad.Hambaproteesid on eemaldatavad ja kinnitatud olemasolevate loduslike hammaste külge, optimaalse töökindluse tagamiseks võib neid täiendada implantaadiga.